Brno

FM 103,0

Vyškov

FM 102,6

Hodonín

FM 95,4

Břeclav

FM 99,1

Znojmo

FM 96,2

Boskovice

FM 91,9

Žďár n. Sáz.

FM 96,0

Vel. Meziříčí

FM 89,1

Třebíč

FM 101,7

M. Budějovice

FM 107,9

Svitavy

FM 96,3

Jihlava

FM 102,3

Dačice

FM 98,5

Instagram

NOVINKY A ZPRÁVY

Zpět na vypis všech novinek

Právě moderuje

Jarek Hemala

Noční Expres

person spustit živě
icon

HRDINKA DNE: Šikovná Eliška z Blanenska zavolala pomoc mamince

13.04.2023

Záchranná služba ZZS JMK píše: Mladé ženě z Letovic na Blanensku se udělalo špatně, stěžovala si na bolest hlavy a upadla.

Její devítiletá dcerka Eliška neváhala ani vteřinu a vytočila číslo tísňové linky 155. „Dívenka byla skvělá, uvedla adresu a velmi přesně popsala, jaké má maminka potíže. Musím říct, že i někteří dospělí lidé, kteří k nám volají, by se od ní mohli učit. Zaslouží si obrovskou pochvalu,“ vzpomíná na telefonát operátorka Lýdia Novotná, která Elišce radila, jak má mamince pomoci. Na místo vyrazila lékařská posádka, pacientce poskytla přednemocniční neodkladnou péči a s podezřením na cévní mozkovou příhodu ji převezla do Fakultní nemocnice v Brně. Tam se bohužel podezření potvrdilo, jednalo se o krevní sraženinu, rychlý zákrok byl tedy zcela nezbytný. Šikovnou Elišku (na fotce uprostřed) i její sestru Lucku jsme pozvali k nám na základnu do brněnských Bohunic, kde se podařilo domluvit setkání s operátorkou Lýdií.

Byla to dojemná chvilka pro všechny. Eliščině mamince už se daří lépe, je v domácí péči a my jí přejeme, aby se brzy zcela zotavila. A Elišce posíláme velký palec nahoru

Další novinky

Umístěte svou reklamu

do nejposlouchanějšího regionálního rádia v čr

iconChci reklamu do rádia

mapa radia krokodyl
icon