Brno

FM 103,0

Vyškov

FM 102,6

Hodonín

FM 95,4

Břeclav

FM 99,1

Znojmo

FM 96,2

Boskovice

FM 91,9

Žďár n. Sáz.

FM 96,0

Vel. Meziříčí

FM 89,1

Třebíč

FM 101,7

M. Budějovice

FM 107,9

Svitavy

FM 96,3

Jihlava

FM 102,3

Dačice

FM 98,5

Instagram

NOVINKY A ZPRÁVY

Zpět na vypis všech novinek

Právě moderuje

Jarek Hemala

Noční Expres

person spustit živě
icon

Mladík ukradl autobus a projížděl se po jižní Moravě

02.06.2021

Neutuchající chuť projet se autobusem může jednadvacetiletého recidivistu opět poslat do vězení. Vše začalo v neděli časně ráno v Brně, kde se zmocnil zaparkovaného bílého autobusu značky Karosa a vydal na bezstarostnou projížďku přes Ostopovice až do Uherského Brodu. Zde pak v odcizeném kolosu přenocoval. 

Druhý den ráno mu ale další vyjížďku překazila jeho nepozornost. U Hodějic na Vyškovsku totiž při odbočování přehlédl automobil, se kterým se tvrdě střetl. Jenomže ani zraněný cizinec ve voze nepřivedl mladíka k rozumu a od vážné nehody zbaběle ujel. Cestou ještě navíc na nedalekém železničním přejezdu dokázal poničit i přejezdové zabezpečovací zařízení, aby následně poškozený autobus odstavil a z místa utekl. Na služebnu se nakonec přišel doznat až v doprovodu maminky. Tam překvapení policisté zjistili, že se nejedná o jeho první podobný problém. Mladík, který nikdy nevlastnil řidičský průkaz, se totiž během několika let zmocnil již několika autobusů, a má soudem vyslovené dva platné zákazy řízení. Obviněnému je nyní kladeno za vinu podezření z několika trestných činů (neoprávněné užívání cizí věci, neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku, ublížení na zdraví z nedbalosti, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti), kdy mu v případě uznáni vinny hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

V souvislosti s případem vyškovští dopravní policisté prošetřují i to, zda během jeho jízdy neohrozil i další lidi. Všichni, kteří tak jeho jízdou cítili býti ohroženi, či dokonce viděli dopravní nehodu, ať se neprodleně přihlásí na linku 158.

zdroj: Policie ČR

Další novinky

Umístěte svou reklamu

do nejposlouchanějšího regionálního rádia v čr

iconChci reklamu do rádia

mapa radia krokodyl
icon